All On 6 Dental Implant

All on 6 implant, diş kaybı görülen hastalara implant yerleştirilmesiyle uygulanan sabit protez tekniğine denilir. Son zamanlarda diş hekimi tarafından en çok tercih edilen tedavi yöntemlerinin başında gelir. All-on implant, 4 ya da 6 adet implant uygulaması içeren bir tedavi türüdür. Bu tedavi ileri düzeyde kemik kaybı yaşanan hastalarda bile başarılı sonuç verir.

All on 6 implant teknikleri için ilk olarak hastanın alt ve üst çenesi detaylı olarak görüntülenir. Tedavi öncesinde yapılan değerlendirmeler sonucu tedavi sürecinin planlanmasına başlanır. All on 6 implant, standart implant yöntemlerine göre çok daha uzun ömürlüdür.

Aynı zamanda klasik implanta göre tedavi süreci çok daha kısadır. Klasik yöntemlerde genel olarak en az 8 implanta ihtiyaç vardır. Vidaların yerleşiminden sonra üstüne protez diş yerleştirilmesi için 3 aylık bir süre beklemek gerekir.nAll on 6 yönteminde ise hastalara tek bir işlemle sağlıklı dişlere sahip olma şansı sunulur.

All On 6 Nasıl Uygulanmaktadır?

All on 6 implant düzeninde planlama yapılırken implantların üstünde taşıyacağı yük önceden tespit edilir. Bu tespit sayesinde implantlar son derece dayanıklı ve sağlam olur. Aynı zamanda implantların kemik içine yerleştirilme açısı ve birbiri ile uyumu da düşünülmelidir. Bu sebeple üzerine gelecek bütün ağırlığı çok uzun yıllar boyu taşımaya elverişli olması gerekir.

İmplantlarla üst ve alt çeneye ön kısımdaki 90 derece, arkada bulunanlar 45 derece açıyla yerleştirilir. Aynı gün içerisinde implant üstüne geçici protez diş takılır. Ortalama olarak 3 aylık bir süreçte vidaların geçici protezle kaynaşması beklenir. Daha sonra hastanın kullanacağı kalıcı diş takılarak tedavi tamamlanır. Bu yöntemde en önemli avantaj tamamen dişsiz veya ileri düzeyde kemik yetersizliği bulunan hastalarda uygulanabilmesidir.

Ameliyat Riski Nedir?

All on 6 implantta hasta öncelikle klinik ve radyografik olarak muayene edilir. Yeterli olan kemik seviyesi ve dokunun durumu tespit edilerek 6 tane implant yerleştirilir. İmplantın kemikle kaynaşması beklendikten sonra implant üzerine o çene için tüm kaplamaları yapılır.

Bu işlemde herhangi bir risk bulunmaz. Lokal anestezi ile gerçekleştirilen operasyon sonucunda da komplikasyon gelişme olasılığı oldukça düşüktür. 6’lı implant uzun zamandır diş hekimliği dünyasında var olan bir yöntemdir. Aynı zamanda son zamanlarda modern teknolojinin de kullanımıyla birlikte güvenilir bir operasyon olarak ortaya çıkar. Peki bu tedaviyi kimler uygulayabilir?

  • All on 6 implant herkes için uygun bir tedavi yöntemi değildir. Bu tedaviler için öncelikli olarak aranan koşul hastanın genel sağlık durumunun uygun olmasıdır.
  • Diyabet veya yüksek tansiyon gibi kronik rahatsızlıklar tedavi için engel teşkil edebilir.
  • İmplant tedavisi için bir üst yaş sınırına gerek duyulmaz.
  • All on 6 dental implant tedavisi ile 80 yaşında olan hastalarda dahi başarılı bir sonuç elde edilir.

All on 6 Tedavi Sonrasında Ne Olur?

All on 6 implant sonrası ilk gün hafif bir ağrı hissedilmesi mümkündür. Hekimlerin vereceği ağrı kesici ilaçlar bu sorunu kolay bir şekilde kontrol altına alır. İlk günlerde şişlik ve hafif bir acı hissetme durumu normaldir. Ancak bu belirtilerin uzun sürme ya da kontrolden çıkma durumunda hiç zaman kaybedilmeden doktora başvurulması gerekir. Hastalar ağız ve diş bakımını atlatmadan düzenli olacak şekilde uygulamaya devam etmelidir.

İlk 7 veya 10 gün içerisinde buz, ağrı kesici ve diş hekiminin verdiği antibiyotiklerin kullanılması gerekir. Bu süreçte tükürülmemesi önerilir. Kanama durumunda ağzınızı suyla hafifçe temizlemeniz gerekir.

Hastalarda en çok merak edilen konulardan biri tedaviden sonrası beslenme düzeninin oluşturulmasıdır. All on 6 implant işlemin sonrasında hasta kısa sürede yemek yemeye başlayabilir. Ancak geçici yapılan protezleri kullanılacak kişilerin, 3 ay süreyle sert besinlerden kaçınması yararlı olur. Sert yiyeceklerin bu protezlere zarar vermesi sonucu implantlarda bir kayıp yaşanması durumunda acil müdahale gerekebilir. Kalıcı diş yerleştirildikten hemen sonra hastalar her besini kolaylıkla tüketebilir.

All on 6 İmplant Neden Tercih Edilmelidir?

Klasik diş implantına göre pek çok avantajı bulunan All on 4 ve All on 6 aynı zamanda daha az maliyetli bir tedavi türüdür. All on 6 implant tedavilerin tercih edilme sebebi şu şekildedir:

  • Klasik implant tedavisine göre çok daha kısa süre içerisinde tamamlanır.
  • Diş protezlerine göre bakımı oldukça kolaydır.
  • Yemek ve sıcak-soğuk içecekler açısından daha rahattır acı hissedilmez.
  • Tekrar gülüş tasarımı tedavisine gerek duyulmaz.

All On 6 Neden Tercih Edilmesi Gerekir?

All On 6 implant, bir çene içerisinde 6 implant üstüne kaplama diş yapılan bir sistemdir. All On 6 implantın acil kullanımı için tasarlanmıştır. All On 6 implant sisteminde alt ve tam üst diş setini değiştirmek için kullanılmaktadır. All On 6 tedavisi ile restore edilen implantlar oldukça güçlü ve sağlıklı yapıdadır.

All On Six İmplant Özellikleri Nelerdir?

Dişi bulunmayan hastalara tek bir cerrahi işlem sayesinde aynı gün içinde sabit diş protezi takılabilir. Ameliyat sırasında sinüs lifting ameliyatı ya da kemik ekleme işlemi yapılmamaktadır. Bu bakımdan ileri derecede cerrahi işlem gerektirmeyen bir uygulama şeklidir. All On 6 implantın üstüne taşıyacağı ağırlık öncesi belirlenerek yapılacaktır. Bu sebeple son derece dayanıklı bir yapıdadır. Bireyin ağız bakım hijyenine bağlı olarak ömür boyu kullanıma elverişli bir uygulamadır.

ADDRESS
Merkez mah, Abide-i Hürriyet Cd No:181B, 34360 Şişli, İstanbul, Türkiye
PHONE
+90 212 343 00 01
Klinik No.1
Klinik No.1
It can respond in about 1 hour.
Klinik No.1
Hello, how can I help you?
08:13